Prejsť na obsah

Nadšenec

Objavovať nepoznané ma lákalo od detstva. Ako som však dospieval, stále viac som vyhľadával výzvy, ktoré ma privádzali až na hranu vlastných limitov. Či to bolo vo vzduchu, na zemi, alebo na vode. Napriek tomu, že už nemám sedemnásť, túžba experimentovať a prekonávať samého seba mi stále nie je cudzia.

Nadšenec

K lietaniu som sa dostal počas štúdia na vysokej škole

Od roku 2014 som držiteľom pilotnej licencie súkromného pilota, ktorá ma oprávňuje pilotovať jednomotorové lietadlá. Pilotný výcvik som absolvoval počas štúdia na vysokej škole v Žiline na strojoch Cessna C152 a C172. Posledných niekoľko rokov však lietam väčšinou na strojoch Diamond DA40.

Lyžovať som začal už v útlom veku

Približne v 12-tich rokoch som dostal prvý snowboard. S nástupom puberty som sa stále viac orientoval na freestyle a freeride. Z upravených lyžiarskych svahov som sa postupne presúval do lesov a oblastí s hlbokým čerstvým prašanom. Priamoúmerne s adrenalínom pribúdali aj zranenia, čo ma však nijako neodradzovalo. Paradoxne moju „kariéru“ snowboardistu takmer natrvalo ukončila prvá ranná jazda na vidieckej zjazdovke. Po páde som skončil s kompresívnou zlomeninou niekoľkých stavcov chrbtice a nasledujúcich 12 rokov som sa na dosku nepostavil. Pred troma rokmi som našiel odvahu a s malou dušičkou som to skúsil opäť.

K vodným športom som sa dostal o čosi neskôr

K vodným športom som sa dostal o čosi neskôr. S windsurfingom som začal, keď som mal asi 16. Napriek tomu, že tento príjemný letný šport mi dokázal ponúknuť slušné adrenalínové vyžitie, táto záľuba ma po pár málo sezónach prestala priťahovať. Postupne som sa preorientoval za vodné lyže. Toto leto som však dostal možnosť vyskúšať si wakeboard, jetsurf a fiteboard. Myslím, že v oblasti vodných športov a zábavy som v týchto hračkách našiel presne to, čo som hľadal.

Rybolov je mojou vášňou od detstva

Priviedol ma k nej môj, dnes už nebohý starý otec. Keďže sme bývali veľmi blízko rieky, počas detstva som pri vode trávil naozaj veľa času. Napriek tomu, že v súčasnosti mi na rybačku neostáva veľa času, snažím sa dodržiavať aspoň tradíciu spoločných rybačiek s kamarátmi. Okrem toho sa aspoň párkrát v roku snažím dostať k vode a k rybárčeniu aj svojich dospievajúcich synov.

Najčastejším miestom môjho relaxu je kuchyňa

Gastronomickým zážitkom nikdy nepohrdnem. Okrem toho, že si ho vždy rád vychutnám, kvalitná gastronómia pre mňa predstavuje istú formu relaxu a inšpirácie. Radšej ako v reštaurácii však trávim čas doma pri sporáku. Pri varení rád experimentujem, občas sa s jedlom hrám celé hodiny.